www.TarkanMania.net
Tarkan İsveç'te radyoların gözdesi Dazenl10
www.TarkanMania.net
Tarkan İsveç'te radyoların gözdesi Dazenl10
www.TarkanMania.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.TarkanMania.net

TarkanMania

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tarkan İsveç'te radyoların gözdesi

YazarMesaj
TarkanMania
TarkanMania.net YÖNETİM
TarkanMania.net YÖNETİM
TarkanMania

Tarkan İsveç'te radyoların gözdesi Empty
MesajKonu: Tarkan İsveç'te radyoların gözdesi   Tarkan İsveç'te radyoların gözdesi Icon_minitimePerş. Mart 04, 2010 12:38 am

Tarkan İsveç'te radyoların gözdesi 21.07.1999

İsveç radyolarının tüm kanallarında Tarkan'ın ‘‘Şımarık’’ adlı parçası, vazgeçilmez hale geldi. Her gün müzik programlarında sık sık çalınan şarkı, Tarkan'a İsveç'te büyük ün kazandırdı. Tarkan'ın albümü, İsveç'de en çok satan yabancı CD'lerin başında gelirken, şarkı, diskotek ve eğlence yerlerinin dışında alışveriş merkezlerinde de çalınıyor.

‘‘Expressen’’ gazetesinin müzik eleştirmeni Per Andersson, bu şarkının bu kadar çok tutulmasının, İsveç'in çok kültürlülüğe açıldığının göstergesi olduğunu dile getirdi ve bunun büyük bir gelişme olduğunu belirtti. Andersson, ‘‘Tarkan, İsveç radyolarının Anglosakson müzik kültürünün hakimiyetini deldi. Tarkan'ın kendi saundunu İsveç kanallarında dinletmesi, büyük bir başarıdır’’ şeklinde konuştu.

İsveç radyosunda Tarkan'ın yarım saatlik bir röportajı da yayınlandı. Tarkan röportajda, yurtdışında nasıl şöhret olduğunu anlatırken, herşeyin Fransa'da başladığını, Fransız piyasasının yeni akımlara açık olduğunu ve şarkı, orada beğenildikten sonra diğer Avrupa ülkelerine yayıldığını dile getirdi. ‘‘Türkçe parçayla başarılı olacağımı inanmıyordum. Kendimi değiştirmek zorunda kalmadım’’ şeklinde konuşan Tarkan, Türk dinleyicilerin ‘‘İlk göz ağrısı’’ olduğunu kaydetti.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
http://tarkanmania.net/

Tarkan İsveç'te radyoların gözdesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tarkan'ın ABD planları
» Tarkan geri dön
» Tarkan'dan fotograf var
» Sadist Tarkan
» erotik tarkan