www.TarkanMania.net
Vatandaşlarıma ateş etmemek için kaçtım Dazenl10
www.TarkanMania.net
Vatandaşlarıma ateş etmemek için kaçtım Dazenl10
www.TarkanMania.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.TarkanMania.net

TarkanMania

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vatandaşlarıma ateş etmemek için kaçtım

YazarMesaj
TarkanMania
TarkanMania.net YÖNETİM
TarkanMania.net YÖNETİM
TarkanMania

Vatandaşlarıma ateş etmemek için kaçtım Empty
MesajKonu: Vatandaşlarıma ateş etmemek için kaçtım   Vatandaşlarıma ateş etmemek için kaçtım Icon_minitimePerş. Mart 04, 2010 1:24 am

Vatandaşlarıma ateş etmemek için kaçtım 17.04.1999

Pop sanatçısı Tarkan, askerlikten kaçmasına kılıf buldu. Tarkan Alman gazetelerine, ‘‘Kendi vatandaşlarıma ateş etmemek için askerlik yapmayacağım. O kadar deli değilim’’ dedi.

TÜRK pop müziğinin ünü artık Avrupa'ya da yayılmaya başlayan sevilen sesi Tarkan Tevetoğlu, Almanya'nın saygın gazetelerinden Die Welt ile yaptığı söyleşide, vatandaşlarına ateş etmemek için askere gitmeyeceğini söyledi.

Elvis Presley gibi askeri üniforma içinde şarkı söylemesinin imkansız olduğunu belirten Tarkan, ‘‘Geçen yılın Kasım ayından beri Türkiye'ye gidemiyorum. Beni derhal askere alacaklar. Kendi vatandaşlarıma ateş edeceğim düşüncesi bile korkunç. O kadar da deli değilim’’ dedi.

Tarkan, ‘‘Beni asker olarak ne yapacaklar? Ben Elvis (Presley) değilim ve üniformayla şarkı söylemem. Bu biraz fazla vatanseverlik olurdu’’ şeklinde düşüncelerini açıkladı.

Frankfurt yakınlarındaki Alzey'de dünyaya gelen, daha sonra annesi ve bir kız kardeşi ile birlikte İstanbul'a giderek müzik eğiitimi gören Tarkan, Almanya ve Türkiye'den sonra üçüncü vatan olarak seçtiği ABD'nin New York kentinde Türk pop müziğini başarıyla temsil ettiğini belirtirken, ‘‘Ben bir Türküm, tamam. Türkiye'de çok güzel yerler var. Bunlardan biri de kızkardeşimin okuduğu yer. Ama bu yeterli değil. Ben dünyanın her yerinde kendimi evimde hissedebilirim. Benim müziğim sadece Türk pop müziği değil, dünya müziğidir’’ dedi.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
http://tarkanmania.net/

Vatandaşlarıma ateş etmemek için kaçtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» peta için soyunup geldim:)))
» Tarkan Güneydoğu için söyledi
» Tarkan Doga için NTv de (2008)
» tarkan askerlik için malatyaya gitti....
» tarkan evsiz hayvanlar için sesini yükseltti...